S KOŘENÍM HOVĚZÍHO · June 21, 2022

Easy Banh Xeo – křupavé vietnamské palačinky

Easy Banh Xeo – křupavé vietnamské palačinky

Zasytí Banh Xeo, křupavé vietnamské palačinky jako omeleta i palačinka srolované do jedné. Tyto pikantní nálevy, které se nazývají praskavým zvukem, který vytvářejí při přípravě jídla na teplé pánvi, jsou ve skutečnosti ideální náplní do rohlíků s rýží.

Proč se našemu týmu líbí toto?

Fantastické jídlo na akce nebo dokonce k výdělku pro celou domácnost. Jednotlivci je mohou snadno konzumovat jednotlivě spolu se snadnou omáčkou nuoc cham dipping omáčkou (rybí omáčka umístěná báječně, stejně jako kyselá omáčka spolu se špičkou chilli) nebo je dokonce všechny seskupit spolu s různými dalšími vietnamskými jídly, jako je hluboká – smažené jarní závitky nebo dokonce vietnamskou pizzu, pokud vám skutečně zbyla rýže.

Spolu s řadou metod, které můžete snadno konzumovat bánh xèo, jsou proto flexibilní. Vytvořte z toho pochoutku nebo ji dokonce přeměňte přímo na určité jídlo!

Easy Banh Xeo

Co přesně jsou křupavé vietnamské palačinky?

Bánh Xèo jsou ve skutečnosti vietnamské škvarkové palačinky vytvořené spolu s rýžovou moukou, stejně jako pokryté lahodnými kousky masa, stejně jako postřik fazolovými klíčky a / nebo dokonce fazolemi mungo.

Tyto speciály se ve skutečnosti obvykle kupují jako pochoutka na cestách NEBO připravované u vás doma spolu s přáteli a domácnostmi. V závislosti na oblasti Vietnamu jistě existuje mnoho variant tohoto fantastického jídla. Počínaje rozměrem, směrem ke komponentám a také způsobu, jakým jsou palačinky skutečně konzumovány.

Dnešní variace je vlastně přesně taková, jak ji objevil náš tým – hlavní vietnamský design pocházející z Hoi An. Ty jsou ve skutečnosti menší, obvykle se připravují na malé speciální železné pánvi (některé řady v Saigonu se ve skutečnosti připravují na obrovských wocích!) a také se servírují spolu s čistým přírodním konopím, které je celé srolováno přímo do rýže. hlásit role a také ponořit přímo do nuoc mam.

Pro marinádu

200 g vepřového nebo dokonce drůbežího nebo dokonce krevet / měkkýšů nakrájených na tenké plátky nebo dokonce použít mleté ​​/ mleté ​​maso
2 pečlivě nakrájené šalotky
1 stroužek česneku opatrně nakrájený na plátky
1 lžička kurkumového prášku

Pro Těsto

1 hrnek rýžové mouky
1 ½ hrnku posypeme níže spolu s kokosovým mlékem nebo dokonce posypeme
3 vejce
1 jarní cibulka / čerstvá cibule opatrně nakrájená
2 lžičky kurkumového prášku
Sůl i pepř dle preference

Směrem k Garnish i k provedení

6 rýžových zpráv
100 g čistého koriandru / čistého koriandru
200 g čisté máty
100 g fazolových klíčků a/nebo i dušené mungo
2 lžíce tuku a také hřeben na olej

Pokyny

Počáteční krok

Umístěte drůbež, prase nebo dokonce krevety / měkkýše přímo do misky spolu se šalotkou, kurkumou a česnekem. Kombinujte efektivně směrem k integraci. Povolit marinování po dobu 5 minut.
200 g vepřového nebo dokonce drůbežího nebo dokonce krevet / korýšů, 2 šalotky, 1 stroužek česneku, 1 lžička kurkumy
Přidejte rýžovou mouku, prášek z kurkumy, sodík a také pepř, vejce a také posypte směrem k pokrmu a promíchejte podle typu těsta. Nastříkejte do jarní cibulky a poskytněte jí ještě jednu rychlou směs.
1 hrnek rýžové mouky, 1 ½ hrnku posypky, 1 vejce, 1 jarní cibulka / čerstvá cibule, 2 lžičky kurkumy, sodík a pepř
Použijte olejový hřeben k navrstvení tuku v malé pánvi na vyšší teplotu. Vložte marinované maso a připravte jej na chvíli nebo více na každém okraji, dokud není předvařené. Odstraňte pocházející z pánve.
Znovu naolejujte pánev spolu s hřebenem, rovnoměrně rozmístěte procento předpečeného masa po celé pánvi a poté dejte přes jednu naběračku směrem k naplnění pánve. Krouživým pohybem zakružte těsto směrem k naplnění jakéhokoli typu otvorů a také ukliďte strany.
2 lžíce tuku

Další krok

Přidejte hrst fazolových klíčků / fazole mungo do padesáti procent vaší palačinky. Poté použijte olejový hřeben ještě jednou k navrstvení mnohem většího množství tuku na vnější strany krepu pro nejvyšší křupavost!
sto g fazolových klíčků
Poté se spolu s poklicí po dobu 1 minuty vypořádejte s hustými výpary, ve kterých fazole klíčí, a také připravte maso.
Odstraňte kryt a nechte se připravit ještě jednu minutu nebo více, dokud základ nezačne hnědnout. Následně pomocí špachtle složte banh xeo na padesát procent a hrajte!
Přehrajte si čištění oleje na pánvi ještě jednou, stejně jako přípravu jídla, zbývající banh xeo.
Volitelné: Vytvořte přímo do role zprávy o rýži. Ponořte svou zprávu o rýži přímo do misky s teplou posypkou a poté ji položte na velký talíř. Úroveň spolu s přírodním konopím, jako je máta, stejně jako koriandr / koriandr, po tomto umístění předmět nebo dokonce celé vaše banh xeo na vedení. Složte se přes historické minimum, poté se po stranách a pevně srolujte směrem k přední části.
6 listů rýže, sto g čistého koriandru / koriandru, sto g máty
Provádějte společně s preferovanými namáčecími omáčkami, jako je nuoc mam cham, arašídové hoi